What is a fix point?

یکی از انواع مدل های نرده شیشه ای ، نرده های فیکس پوینت است. در مطالب قبلی تنها از حفاظ استیل و نرده استیل به عنوان عناصر مدرن در معماری امروز صحبت کردیم در این مقاله به بررسی سایر حفاظ های مدرنی که برای ساختمانهای اداری و تجاری و حتی فروشگاه ها مناسب است می پردازیم. نرده های فیکس پونت به آن دسته از نرده های شیشه ای گفته می شود که در اتصالات آن از یراق آلات استیل و آلومینیومی  به صورت نقطه استفاده می شود. این نرده ها برای استفاده در ساختمان های مسکونی ، تجاری ، فروشگاه ها و راه پله ها بسیار مناسب و ایده آل است.از آنجایی که برای اجرای این نرده ها از لبه بیرونی تراس و یا پله استفاده می شود این مدل برای استفاده در مکان هایی که با محدودیت فضا مواجه هستند یک انتخاب مناسب است.

در نرده شیشه ای فیکس پوینتی شما یک سطح یکدست و یکنواخت از شیشه خواهید داشت و خبری از اتصالات بزرگ برای نگهداری شیشه نیست. باید توجه داشته باشید که اجرای این نوع از نرده شیشه ای یک شرط خاص نیاز دارد و آن هم اختلاف ارتفاع از سطح زمین است.این شیشه ها مستقیما به جداره سازه متصل می شود. به همین دلیل است که نصب این نرده را عمدتا در بالکن ها ، تراس ، راه پله ها شاهد هستیم.

در اجرای نرده شیشه ای فیکس پوینت به چند نکته توجه داشته باشید

  • شما لازم است محاسبه دقیقی از میزان تحمل بار در این شیشه ها انجام دهید. به همین دلیل از شرکت عرضه کننده بخواهید محاسبات ساختاری آن را در اختیار شما قرار دهد.
  • شیشه های فیکس پوینت قابلیت اتصال به انواع سازه بتنی ، فلزی و اجری را دارند اما شما باید مطمئن شوید که نسبت به سال ساخت سازه آیا متریال بنای شما برای نصب ترده شیشه ای از استحکام کافی برخوردار است یا خیر.
  • انواع مختلف اتصالات استیل فیکس پوینت وجود دارد به همین دلیل از کارشناسان نصب این نرده ها بخواهید مناسب ترین نوع آن ها را متناسب با سازه شما در اختیارتان قرار دهد.

اجرای نرده شیشه ای فیکس پوینت

نرده شیشه ای فیکس پوینت از شیشه های سکوریت یا لمینت(همان شیشه های که در نمای اسپایدر کاربرد دارد) با ضخامت 10 و 16 میلیمتر  و همچنین یراق آلات آلومینیوم یا استیل تشکیل می شود. برای نصب نرده شیشه ای فیکس پوینت سوراخ  هایی در پایین شیشه ها ایجاد می شود تا بتواند فیکس کننده شیشه به دیواره را در آن قرار داد. محل این سوراخ ها که قرار است فیکس کننده ها در آن قرار بگیرد باید با محاسبات دقیق تعیین شود تا بتواند بار تحمیل شده را تحمل کند و از لنگر انداختن به یک سمت جلوگیری کند.

تعداد سوراخ های که برای اتصالات استیل در شیشه های به کار میرد بستگی به عرض ، ارتفاع و نوع شیشه به کار رفته در پروژه دارد. استانداری که برای ارتفاع این شیشه ها مغمولا به کار میرود 110 سانتی متر است.

دلیل استفاده از قطعات استیل برای این نرده های شیشه این است که جنس استیل در براب خوردگی مقاومت بالایی داشته و نظافت ان بسیار آسان است و همچنین ظاهر مدرن و ساده ان با شیشه های لمینت بسیار همخوانی دارد.
تمام فیکس پوینت ها به هر شکلی که باشند از 4 جزء تشکیل می شود.

سه جزء نخست در پشت نمای شیشه و به اصطلاح داخل کار رفته و از نمای بیرونی دیده نمی شود.

  • یک بولت که عمده بار شیشه را تحمل می کند
  • کانکتور که محل آن پشت شیشه است
  • یک واشر
  • در پوش بخشی که در نمای بیرونی شیشه دیده می شود و معمولا به دو شکل دایره و مربع مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از شیشه فیکس پوینت به تنهایی برای استفاده به عنوان حفاظ بالکن ،حفاظ راه پله ساختمان و یا حفاظ  پله های داخلی ساختمان کافی است. این نرده های شیشه ای به اندازه ای استحکام دارد که شما نگرانی بابت امنیت افراد حفظ جانشان نداشته باشید. چراکه همانطور که می دانید اولین دلیل برای نصب نرده تامین افراد و بچه ها است. نرده شیشه ای فیکس پوینت به تنهایی یک حفاظ یکدست است و هیچ ابزاری در آن وجود ندارد که مانع دید شما باشد.
اما در صورتی که بخواهید امنیت بیشتری برای افراد ( بچه ها و سالمندان ) ایجاد کنید می توانید از هندریل های استیل ( نرده استیل ) به صورت دیواری و یا با اتصال به خود شیشه ها استفاده کنید. در این مورد هم دستگیره های استیل ( نرده استیل ) با سبک نرده شیشه مدرن شما هم خوانی داشته و به لحاظ زیبایی همچنان از یک محافظ مدرن در بنای خود بهره مند می شوید.

Share

Dear user, if you like the content on this page, you can share it with your friends on social networks by the following buttons.
Facebook
Twitter
Linkedin
Whatsapp
Telegram

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *